فیکو

پترو فجر مرکزی

گروه صنعتی فجر مرکزی در سال ۱۳۶۵ بنیان‌گذاری شد. این شرکت پس از گذشت سال‌ها و کسب تجربه فراوان، در راستای خودکفایی کشور اقدام به بنیان‌گذاری کارخانه شیرآلات صنعتی با نام تجاری Fico اقدام نمود و امروزه از معتبرترین تولیدکنندگان در زمینه شیرآلات صنعتی دروازه‌ای، تنظیم جریان و شیرآلات یکطرفه می‌باشد.

شرکت پترو فجر مرکزی دارای واحدهای مختلف از جمله واحد تضمین کیفیت، واحد مهندسی و واحد بازرگانی است.

پتروفجر مرکزی، یکی از برندهای مطرح در سبد کالایی سیال کنترل

در واحد تضمین کیفیت تمامی راهکارهایی که به اطمینان از کیفیت محصول مرتبط می‌شود، صورت می‌گیرد تا محصولات با کیفیت بالا به دست مشتری برسد. در واحد مهندسی این شرکت از هر دو روش مهندسی مستقیم و مهندسی معکوس استفاده می‌شود. در شرکت پترو فجر مرکزی کلیه امور بازرگانی در واحد مهندسی فروش، واحد بازاریابی و تحقیقات بازار و واحد بازرگانی خارجی انجام می‌گیرد.

گروه صنعتی پتروفجرمرکزی با نام تجاری فیکو FICO در حال حاضر یکی از معتبرترین و بزرگترین تولیدکنندگان ایران هست که با تولید انواع شیرهای دروازه‌ای، شیرآلات تنظیم جریان و شیرآلات یکطرفه از سایز ۲ اینچ تا ۶۰ اینچ مطابق کلاس‌های ۱۵۰، ۳۰۰، ۶۰۰ ،۹۰۰، ۱۵۰۰ و بالاتر در در تامین شیرآلات تاسیساتی صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع فولاد و خودروسازی نقش به سزایی دارد.

بازرگانی سیال کنترل موفق به اخذ نمایندگی گروه صنعتی پترو فجر مرکزی یا همان (فیکو) در سال ۱۳۹۸ شده است.

محصولات پترو فجر مرکزی

شیر یکطرفه
شیر یکطرفه
شیر تنظیم جریان
شیر تنظیم جریان
شیرآلات دروازه ای
شیرآلات دروازه ای

ثبت سفارش

اطلاعات خود را ثبت کنید. کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

  با ما تماس بگیرید

  برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه محصولات پترو فجر مرکزی، استعلام قیمت و همچنین سفارش محصول مورد نظر خود با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

  آشنایی با مشخصات فنی محصولات فیکو

  شیرآلات دروازه‌ای

  طراحی این شیرآلات به صورت محور بالارونده‌اس به طوری که محور از داخل فلکه عبور می‌کند، قابلیت تعویض نوارهای آب‌بندی بدون خارج نمودن شیر از خط سرویس از مزایای مهم گیت ولوهای پتروفجرمرکزی است. استاندارد پایه در طراحی این نوع شیر api 600 است که در کنار آن موارد مهم ذکر شده در استاندارد bs1414 نیز مدنظر قرار گرفته شده است.

  شیرآلات تنظیم جریان

  طراحی گلوب ولوهای فیکو به صورت محور و فلکه بالارونده است در شیرهای کره‌ای هم مثل شیرهای دروازه‌ای نوارهای آب‌بندی بدون خارج کردن شیر از خط سرویس قابلیت تعویض را دارند. استاندارد طراحی شیرهای کروی استاندارد bs1873 است.

  شیرآلات یکطرفه

  چک ولوهای فیکو از نوع لولایی بوده که قابلیت استفاده در خط سرویس به صورت عمودی و افقی را دارد و جهت طراحی شیرهای یکطرفه استاندارد bs1868 استفاده شده است.